AGPerson has logged 26 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry