RSS feed for AGPerson

AGPerson has logged 277 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smart House

Smart House

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
18 to Party

18 to Party

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry