RSS feed for AGPerson

AGPerson has logged 80 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Inferno

Inferno

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry