RSS feed for AGPerson
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry