Sort by

agracelm has logged 163 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★
Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Great White

Great White

2021
×
Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
06
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Kristy

Kristy

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spell

Spell

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★½
Edit this entry  
28
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pontypool

Pontypool

2008
×
★½
Edit this entry  
18
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Manor

The Manor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Separation

Separation

2021
×
Edit this entry