Yves has logged 73 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Get Smart's Bruce and Lloyd Out of Control

Get Smart's Bruce and Lloyd Out of Control

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monga

Monga

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Red to Kill

Red to Kill

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sister Act

Sister Act

1992
×
Read the review Edit this entry  
12
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encounters of the Spooky Kind II

Encounters of the Spooky Kind II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inning by Inning: A Portrait of a Coach

Inning by Inning: A Portrait of a Coach

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Naruto

Naruto

×
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Ghost Punting

Ghost Punting

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Edit this entry  
19
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baseball: The Tenth Inning

Baseball: The Tenth Inning

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baseball

Baseball

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shanghai Calling

Shanghai Calling

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
G-Saviour

G-Saviour

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chupacabra Terror

Chupacabra Terror

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Her Vengeance

Her Vengeance

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Kite

Kite

1998
×
Read the review Edit this entry