• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Father Stu

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★★½

  • All Madden

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • National Champions

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½