Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beast

Beast

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hard Knocks: Training Camp with the Cleveland Browns

Hard Knocks: Training Camp with the Cleveland Browns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Capote

Capote

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★½
Edit this entry  
17
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry