Sort by

Allan has logged 29 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
All Madden

All Madden

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Champions

National Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry