• Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cripta I

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Contemporary Cinema

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Amusement Ride

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Whindersson Nunes: Adult

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Raising Kratos

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • A Placa de Rubi - A Chibatada Final

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Lost & Found

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Pura Vida

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Whindersson Nunes em Proparoxítona

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Must Kill Karl

    ★★★