Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
05
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
½
Edit this entry  
02
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
½
Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
½
Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★½
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
½
Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★
Edit this entry  
29
The Double

The Double

2013
×
Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★½
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★
Edit this entry