Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Good Lie

The Good Lie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry