• Perfect Strangers

    ★★★

  • For Zeko

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Titane

    ½

  • Feathers

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★½

  • Playground

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Souad

    ★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Luzzu

  • Curfew

    ★★★

  • The End of the Storm

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Lift Like a Girl

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Sitting in Limbo

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Killing of Two Lovers

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • MM;XX

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • From Ramallah To Jerusalem and Back

    ★★★★★

  • Maradona's Legs

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Scarecrow

  • Sons of Rizk 2

    ★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Cavalry

    ★★★★★

  • The Passage

  • When They See Us

    ★★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • Tlamess

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Youth

  • Mickey and the Bear

    ★★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • Live Your Life

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • 37 Seconds

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Gaza

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½