• Baghdad Thief

  • Togo

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Jexi

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Mary

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Nineteen Summers

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Passage

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Room

    ★★★

  • Shazam!

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Captive State

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Saving Leningrad

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • IO

    ★★

  • A Dog's Way Home

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Bumblebee