• Tenet

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Sons of Rizk 2

    ★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • The Passage

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Children of the Sea

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Kingdom

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★★

  • Saga of Tanya the Evil: The Movie

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Serenity

    ★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½