• Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • The Judge

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★½

  • Destiny

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • The Fighter

    ★★★★

  • Mission: Impossible II

    ★★½

  • Panic Room

    ★★★

  • Jonah Hex

    ★★

  • xXx: State of the Union

    ½

  • Serenity

    ★★

  • Resident Evil: Retribution

    ★½