Sort by

ahmedabdelsalem has logged 41 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
½
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Space Between Us

The Space Between Us

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry