Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
03
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★
Edit this entry  
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
24
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Vida Maria

Vida Maria

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Great White

Great White

2021
×
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Edit this entry  
02
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry