• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • My Spy

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Mandela Effect

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Cave

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

  • Daughter

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Memorable

    ★★★½

  • When They See Us

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Breakthrough

    ½

  • Missing Link

    ★½

  • Shazam!

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★