alyssa has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry