RSS feed for Austin King
  • Gossamer Folds

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Keith Haring: Street Art Boy

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Cicada

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • All We've Got

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Do Not Reply

  • Unsound

  • Zombieland: Double Tap

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Alice Junior

  • VHYes

    ★★★

  • Butt Boy

    ★½

  • Saria

    ★★½

  • Amigo

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ½

  • Bad Education

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • House of Cardin

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Long Walk

    ★★★★

  • The Prince

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Pelican Blood

    ★★★★

  • Rock, Paper and Scissors

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Homewrecker

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Patrick

    ★★★½

  • Sex, Sin & 69

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★

  • Burn the House Down

    ★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★