• Don't Look Up

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • Save Ralph

  • Without Anything

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Frog

    ★½

  • News of the World

    ★½

  • Radiograph of a Family

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Ammonite

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★½

  • The Human Voice

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Spotted Yellow

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • The Hunt

    ½

  • There Is No Evil

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Gunda

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • The Salt of Tears

    ★★½

  • Toman

  • Atabai

    ★★★

  • Walnut Tree

  • Butterfly Stroke

    ★★

  • Skin

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Man Standing Next

    ★★½

  • The Night

    ★★

  • Little Women

    ½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

  • The Irishman

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Exam

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Radioactive

    ½

  • Waiting for the Barbarians

  • The Platform

    ★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★½