• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

  • V/H/S/94

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Crime Scene

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Marksman

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Fatman

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Lift Off

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★