kaleb has logged 23 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Skins Shorts: Effy

Skins Shorts: Effy

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Night Listener

The Night Listener

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Night Listener

The Night Listener

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry