Sort by

Clint has logged 205 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American History X

American History X

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gothic

Gothic

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Texas Funeral

A Texas Funeral

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pretty Poison

Pretty Poison

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Faces of Dr. Jekyll

The Two Faces of Dr. Jekyll

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Supernova

Supernova

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
'Tis Pity She's a Whore

'Tis Pity She's a Whore

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
Read the review Edit this entry  
07
Domino

Domino

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Love

Baby Love

1969
×
★★★
Edit this entry  
04
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Count Dracula's Great Love

Count Dracula's Great Love

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friends

Friends

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystère

Mystère

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Relentless

Relentless

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Successive Slidings of Pleasure

Successive Slidings of Pleasure

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game Is Over

The Game Is Over

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Package

The Package

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
First House on the Hill

First House on the Hill

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Smiles on a Murderer

Death Smiles on a Murderer

1973
×
★★½
Edit this entry  
27
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Deaths in the Cat's Eye

Seven Deaths in the Cat's Eye

1973
×
★★½
Edit this entry