reed has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Edit this entry  
30
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★★
Edit this entry  
29
Maestro

Maestro

2019
×
Edit this entry  
28
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★½
Edit this entry  
27
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★
Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lucky Lady

Lucky Lady

1975
×
★½
Edit this entry  
17
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Salvatore Giuliano

Salvatore Giuliano

1962
×
★★½
Edit this entry  
14
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Retirement Gamble

The Retirement Gamble

×
★½
Edit this entry  
11
The Insect Woman

The Insect Woman

1963
×
★★★
Edit this entry  
10
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Stadium

The White Stadium

1928
×
★★★
Edit this entry  
07
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Edit this entry  
04
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Descendants

Descendants

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★½
Edit this entry