Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • 1917

  • Spider-Man: Far from Home

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Thor: Ragnarok

  • Doctor Strange

  • A Silent Voice

  • Captain America: Civil War

  • The Martian

    ★★

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Iron Man 3

  • The Avengers

  • Thor

  • Megamind

  • Iron Man 2

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Up

  • Twilight

    ★★

  • Ponyo

  • Iron Man

  • Howl's Moving Castle

  • The Matrix Reloaded

  • American Psycho

    ★★★

  • The Matrix

  • The Truman Show

    ★★½

  • Men in Black

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • The Nightmare Before Christmas

  • My Neighbor Totoro

  • Ferris Bueller's Day Off

  • The Breakfast Club

    ★★★★½

  • The Shining

  • Mary Poppins

  • One Hundred and One Dalmatians