Sort by

Aidan has logged 110 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry