• Top Gun: Maverick

  • C'mon C'mon

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • TFW No GF

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Bad Advice

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★★

  • Shirley

  • The Nowhere Inn

    ★½

  • Possessor

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Vivos

    ★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Fall

  • Watchmen

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★½

  • The Dead Don't Die

  • Raising Kratos

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Westside vs the World

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★