• Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

  • Color Out of Space

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Glass

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

  • Suspiria

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Bisbee '17

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ½

  • Pottersville

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Brawl in Cell Block 99

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Death Note

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Transformers: The Last Knight

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Rider

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★