Aidan has logged 65 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery

A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
And Very Nice Too

And Very Nice Too

1914
×
Read the review Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Overdrive

Overdrive

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Virgin

Mr. Virgin

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Angry Dragon

The Angry Dragon

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Excision

Excision

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ovum

Ovum

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leaving D.C.

Leaving D.C.

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Reunion

American Reunion

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Metal Zombies

Death Metal Zombies

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inner Demons

Inner Demons

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
23 Minutes to Sunrise

23 Minutes to Sunrise

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Prom Ride

Prom Ride

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don Peyote

Don Peyote

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Bigfoot Project

The Bigfoot Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
BlackJacks

BlackJacks

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Anguish

Anguish

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
2012

2012

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
09
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry