Sort by

aidendixon has logged 34 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry