aileena has logged 44 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
★★★
Edit this entry  
24
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
★★½
Edit this entry  
24
The Bewitched Inn

The Bewitched Inn

1897
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★
Edit this entry  
21
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★
Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
½
Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry