Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
07
The Platform

The Platform

2019
×
Edit this entry  
24
Modern Love

Modern Love

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
Edit this entry  
01
The Long Night of Francisco Sanctis

The Long Night of Francisco Sanctis

2016
×
Edit this entry  
24
Undo

Undo

1994
×
Edit this entry  
01
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
26
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Subway Story

A Subway Story

2016
×
Edit this entry  
28
Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

1994
×
Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Edit this entry  
25
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Souvenir

Souvenir

2018
×
Edit this entry  
24
Heart Attack

Heart Attack

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Siamese Bond

The Siamese Bond

2020
×
Edit this entry  
07
Memories of a Teenager

Memories of a Teenager

2019
×
Edit this entry  
07
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
Edit this entry  
14
Silence Is a Falling Body

Silence Is a Falling Body

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Silence Is a Falling Body

Silence Is a Falling Body

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Stride, Soviet!

Stride, Soviet!

1926
×
Edit this entry  
17
Salomé

Salomé

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lulú

Lulú

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Seashell and the Clergyman

The Seashell and the Clergyman

1928
×
Edit this entry  
03
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
01
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry