• Single All the Way

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • Spencer

    ★★

  • Cinderella

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • A New York Christmas Wedding

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★

  • Santa Girl

    ½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Seahorse

    ★★★★½

  • Gentleman Jack

  • Someone Great

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • My Christmas Inn

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ladies in Black

    ★★★

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

  • Colette

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • A Christmas Prince

    ★★½

  • Finding Your Feet

    ★★★★