Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
8 Women

8 Women

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
23
Pollyanna

Pollyanna

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Housewife, 49

Housewife, 49

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
★½
Edit this entry  
06
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry