• The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

  • One Cut of the Dead - Mission: Remote

  • The Half of It

  • Extraction

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Dick Johnson Is Dead

  • Pinocchio

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

  • Doctor Sleep

  • The Fall

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Make Up

    ★★★★

  • Perfect 10

    ★★★

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Workforce

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

  • The Personal History of David Copperfield

  • Babyteeth

  • Wasp Network

    ★★½

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Motherless Brooklyn

  • Judy

  • GUO4

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • The House of Us

  • The County

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★