Sort by
  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • X2

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Super

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • Spider-Man

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½