Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Preman

Preman

2021
×
Edit this entry  
01
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Study in Choreography for Camera

A Study in Choreography for Camera

1945
×
Edit this entry  
10
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Susi Susanti - Love All

Susi Susanti - Love All

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The American Sector

The American Sector

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Moon Has Its Reasons

The Moon Has Its Reasons

2012
×
Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
Edit this entry  
27
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
24
Making a Diagonal With Music

Making a Diagonal With Music

2020
×
Edit this entry  
23
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forensickness

Forensickness

2020
×
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
I Have Sinned a Rapturous Sin

I Have Sinned a Rapturous Sin

2018
×
Edit this entry  
10
The Blazing World

The Blazing World

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Sun Song

Sun Song

2013
×
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Tourist

The Tourist

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry