aisha has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Self/less

Self/less

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
State of Emergency Motherfucker

State of Emergency Motherfucker

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
Read the review Edit this entry