Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
01
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
Edit this entry  
22
Wild Child

Wild Child

2008
×
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
18
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl: Abyss

Chernobyl: Abyss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep

Deep

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Palestine: Diary of a Siege

Little Palestine: Diary of a Siege

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monster

Monster

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry