aishah has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
Read the review Edit this entry  
28
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
19
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Off Course

Off Course

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bar

The Bar

2017
×
Edit this entry  
23
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
15
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shock of the Future

The Shock of the Future

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Then Came You

Then Came You

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
19
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
09
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Edit this entry  
07
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
06
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
02
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
Edit this entry