Sort by

aislinnj has logged 438 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fireplace 4k: Crackling Birchwood from Fireplace for Your Home

Fireplace 4k: Crackling Birchwood from Fireplace for Your Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Frida

Frida

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The World Is My Oyster

The World Is My Oyster

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scrooged

Scrooged

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry