Aitor has logged 367 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers of the Arctic Circle

Lovers of the Arctic Circle

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Hate New York

I Hate New York

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Between Two Waters

Between Two Waters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Edit this entry  
06
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not the End

Not the End

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dick

Dick

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★
Edit this entry  
20
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shepherd of the Hills

The Shepherd of the Hills

1941
×
★★★
Edit this entry  
30
Piedras

Piedras

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
Read the review Edit this entry