Aitor has logged 39 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woody & Woody

Woody & Woody

2017
×
Edit this entry  
23
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Move

Don't Move

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lots of Kids, a Monkey and a Castle

Lots of Kids, a Monkey and a Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Amar

Amar

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Blow

Blow

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brujas

Brujas

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry