• Vikram

    ★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Runway 34

    ★★★½

  • Jersey

    ★★★

  • Kaun Pravin Tambe?

    ★★★½

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Umma

    ★★★

  • Salute

    ★★★½

  • Jalsa

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • A Thursday

    ★★½

  • Badhaai Do

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Maanaadu

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dybbuk

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Doctor

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Toofaan

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cinema Bandi

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Irul

    ★★½

  • Pagglait

    ★★★½

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Master

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Durgamati: The Myth

  • Soorarai Pottru

    ★★★★

  • Welcome Home

    ★★★★

  • Harami

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★