Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hey Ram

Hey Ram

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Khosla Ka Ghosla!

Khosla Ka Ghosla!

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bhonsle

Bhonsle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Deliverance

The Deliverance

1981
×
★★★★★
Edit this entry