• Love Hard

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Knives Out

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Silence

    ★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Watch If You Dare

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Good Girls Get High

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★