Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Leatherface

Leatherface

2017
×
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★½
Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry