aja has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
Read prior review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Overcomer

Overcomer

2019
×
Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry